Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Zdecydowanie osoby, jakie najbardziej cenią sobie swoje zdrowie, miały w przeszłości okazję do tego, by je stracić. Często naprawdę nie doceniamy tego, że nie musimy martwić się nazbyt o swoje zdrowie, możemy spełniać marzenia i normalnie funkcjonować każdego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że zdrowie to coś, czym nie będziemy cieszyć się przez cały czas i jak najbardziej powinniśmy postarać się, żeby utrzymywać je w jak najlepszej kondycji. Mamy ogromny wypływ na to, jakim zdrowiem się cieszymy. Chcąc dbać o zdrowie, warto byłoby przyjrzeć się swojej diecie i postarać się, żeby przejść na zdrowe odżywianie. Jak jednak mamy jeść zdrowo? Zdecydowanie warto byłoby modyfikować potrawy, jakie przygotowujemy codziennie, wprowadzać więcej zdrowych produktów i tym samym ujmować tych, jakie nie do końca są dla nas korzystne. Tym samym jak najbardziej warto byłoby poszukać różnych przepisów, dzięki którym będziemy mieć możliwość jedzenia zdrowo i smacznie. Wystarczy jedynie poświęcić chwilę i poszukać w sieci, a z pewnością znajdziemy wiele świetnych przepisów.

  Comments are closed.