Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  salad-1426130-mWiele osób zmaga się z dodatkowymi kilogramami, które często przeszkadzają i sprawiają, że osoby takie czują się w pewien sposób gorsze. Dlatego też wiele osób cierpiących na nadwagę pragnie jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Aby tego dokonać stosują oni najróżniejsze metody. Jedne mniej przyjemne inne w miarę do zniesienia. Jednak wiele osób jest zdesperowanych do tego stopnia, że sięga po różne metody nie do końca bezpieczne dla zdrowia czy nawet życia.

   

  Odchudzanie nie jest czymś, czego można dokonać za pstryknięciem palca. Jest to proces długotrwały. Jednak osoby chcące schudnąć nie powinny koncentrować się jedynie na jednej metodzie. Najczęściej ludzie chcący schudnąć decydują się na dietę. Często jednak jest to dietą wyłącznie z nazwy. Bardziej przypomina głodówkę, która błędnie jest pojmowana jako dieta. Wiele osób zakłada, że jeśli przegłodzi organizm zacznie on spalać tkankę tłuszczową oraz że jeden syty posiłek jest lepszy niż wiele mniejszych. Nic bardziej mylnego, organizm do którego pożywienie dostarczane jest nieregularnie zacznie odkładać część dostarczanego pokarmu na zapas. Tak więc nieregularne posiłki przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Osoba chcąca zrzucić zbędne kilogramy powinna połączyć odpowiednio zbilansowaną dietę z odpowiednią dawką sportu. Wiele osób nie docenia mocy wysiłku fizycznego. Aktywność fizyczna wpływa korzystnie nie tylko na organizm pod względem fizycznym ale również i psychicznym.

  Dodaj komentarz