Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  W dzisiejszych czasach zdrowie jest bardzo ważne, ponieważ istnieje bardzo dużo chorób i zagrożeń. Mało jest dzisiaj ludzi, którzy nigdy nie chorowali lub nigdy nie przeżyli jakiegoś wypadku. Mamy bardzo dobrą technikę, jednak coraz więcej ludzi ginie na drogach, a także w wypadkach przy pracy. Inna sprawa, to drastyczny wzrost otyłości na całym świecie. Jest bardzo dużo Fast-foodów, w których sprzedawane jest jedzenie wysoko kaloryczne, jednak mało wartościowe w składniki odżywcze.

   

  Gdy dosięgnie nas otyłość, jedynym wyjściem z tej sytuacji jest odchudzanie. Odchudzanie to specjalistyczne metody, które maja za zadanie poprawić stosunek wagi do wieku i wzrostu, doprowadzić do tego, aby masa ciała była odpowiednia. Istnieją różnego rodzaju specjalistyczne diety, które pomagają zrzucić nadwagę, jednak oprócz tego konieczne jest uprawianie ćwiczeń gimnastycznych, lub w ogóle jakiegoś wysiłku gimnastycznego. Żadna dieta nie pozwoli uzyskać prawidłowej masy ciała, bez częstego wysiłku fizycznego.

  Dodaj komentarz