Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Walcząc o upragnioną sylwetkę stosujemy różne metody. Jedne są skuteczne, inne mniej. Niektóre wychodzą nam na dobre, inne powodują różne niepożądane działania. Często zadajemy sobie wiec pytanie, czy jest coś, dzięki czemu nasze odchudzanie jest nie tylko skuteczne, ale i zdrowe? Oczywiście, że jest. Sport, jest tym, co pomoże ci szybko, trwale i z korzyścią dla organizmu zrzucić zbędne kilogramy. Jest jak najlepsza dieta, po której wyglądamy szczupło i zdrowo, a zarazem nabieramy tężyzny i siły fizycznej. A więc, do dzieła. Który sport wybrać?

  Ten, który najlepiej nam wychodzi. Ćwiczenia siłowe, aerobowe, taniec, sztuki walki, rower, bieganie- możliwości jest naprawdę wiele. Nasz wybór powinien zależeć od kondycji, umiejętności, warunków fizycznych, a także od… elastyczności naszego budżetu. Aerobik, trenowanie sztuk walki i ćwiczenia na siłowni są płatne, z kolei kolarstwo, czy tenis, piłka nożna, koszykówka, też wymagają nakładów finansowych. Dla tych, którzy ze strachem patrzą w portfel, idealnym wyjściem jest bieganie. Jest darmowe, doskonale rzeźbi sylwetkę, zwiększa spalanie kalorii, poprawia kondycję i wydolność całego organizmu. To najlepsza motywacja dla malkontentów. Odchudzanie przez bieganie, stało się szalenie modne w krajach wysokorozwiniętych. Miejski jogging w parku uprawia tam prawie każdy biznesmen czy yuppie, który nie ma czasu na ćwiczenia na siłowni czy na partyjkę tenisa. Młode kobiety biegają ze swoimi dziećmi lub psami, seniorzy zakładają dres i ruszają w plener. Motywacja jest ogromna- młodość. To sport pomaga nam ją zachować na dłużej. I to bez skutków ubocznych.

  Dodaj komentarz