Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  donburi-1433247-mŻyjemy w czasach, w których dominują stworzone chemicznie produkty spożywcze. Lubimy chodzić do barów Fast-foodów i knajp, ale nie wiemy tak naprawdę co jemy. Zdrowie jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ narażeni jesteśmy na bardzo dużo chorób i wypadków. Najważniejszym aspektem jest właśnie odżywianie. Odpowiednie diety i umiarkowana ilość posiłków. Lepiej jest jeść kilka razy dziennie niż 3 razy, ale większe porcje, ponieważ jedząc mniejsze porcje nasz układ pokarmowy lepiej trawi.

  Dieta redukcyjna jest potrzebna dla wielu osób, czasami w tym pomaga dieta wegetariańska lub dieta niskokaloryczna, tak czy owak dieta zdrowego odżywiania jest bardzo ważna dla naszego zdrowia.

  Coraz więcej osób cierpi z powodu otyłości. Doprowadza do tego siedzący tryb życia i zero ruchu a także niepoprawna dieta. Odchudzanie ma za zadanie pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Podstawowym czynnikiem jest skonstruowanie odpowiedniej diety, jak najmniej kalorycznej a także podwyższenie aktywności fizycznej – tylko podwyższona aktywność fizyczna pozwoli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wielu ludzi ma złudzenia, że nie jedząc wcale zdołają schudnąć. Jest to niebezpieczne, ponieważ organizm musi mieć energię.

  Dodaj komentarz