Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka. Nie liczy się kolor skóry, wygląd, liczy się to, co jest w nas w środku. Jednak nie wszyscy ludzi godzą się z takim podejściem, jest to zauważalne na każdym kroku. Na meczach piłki nożnej częstokrotnie możemy zauważyć, że sprowadzeni czarnoskórzy piłkarze są szykanowani ze strony kibiców. Ze strony widzów układane są różne przezwiska dotyczące czarnoskórych. Jest to skrajnym przejawem rasizmu. Dalej możemy zauważyć, jak traktowane są osoby, które są „przy kości”.

  Dieta z dostawą do domu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zarówno jak potrzebna jest nam dieta cukrzyca czy też dieta tarczyca, ewentualnie w innych chorobach, cukrzyca dieta musi być dobrze zbilansowana.

  Już w przedszkolu możemy usłyszeć wyzwiska dotyczące dzieci, które mają nadwagę. Dzieje się tak również w przypadku osób starszych. Osoby starsze jednak mogą stosować dietę lub rozpocząć odchudzanie. Ogólnie dużo ludzi jest bardzo nietolerancyjnych. Jest to wielki problem, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Najlepiej zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Nie jest to wbrew pozorom takie proste, na jakie się wydaję. Trudno bowiem siebie zaakceptować, gdy na każdym kroku słyszymy wyzwiska w naszym kierunku.

  Dodaj komentarz