Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  W tym artykule chciałbym Ci przybliżyć czym jest medycyna alternatywna. Jednak zielarze wolą stosować rośliny w formie naturalnej – twierdząc, że zioła są tylko wtedy skuteczne. Bardzo popularnym produktem w dzisiejszych czasach i bardzo łatwo dostępnym jest sok noni. Jest on rozchwytywany przez ludzi którzy chcą zachować zdrowie. Ma bardzo dużo właściwości leczniczych, między innymi doprowadza do unormowania cholesterolu w naszym organizmie, a także poprawia wygląd naszej skóry. Pozostają jeszcze inne „dziedziny” leczenia za pomocą medycyny alternatywnej.

   

  Z tych popularniejszych są to apiterapia i aromaterapia. Ta pierwsza to leczenia wykorzystujące pszczele produkty. Przykładem może tu być miód. Choć tak mało osób wie, że podając miód chroni się przed wieloma rodzajami chorób, na przykład układu krążenia. Aromaterapia jest to metoda, która wykorzystuje wszelkiego rodzaju olejki itp. Substancje te dostają się do ludzkiego organizmu przez skórę lub drogami układu oddechowego. Medycyna alternatywna jest znana od tysiącleci, jednak nadal dynamicznie się rozwija. Choć uzupełnia tę tradycyjną medycynę, jest przez niektórych krytykowana. Głównie jest „poniżana” przez lekarzy, być może jest to spowodowane tym, że nie potrafią oni uzasadnić działania tych substancji i szukają ich słabych punktów.

  Dodaj komentarz