Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Każdy sportowiec korzysta z diety. Jest ona układana przez jego indywidualnego dietetyka i jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Jednak zwykli ludzie także prowadzą diety, ale ich cele nie jest osiąganie sportowych wyników, ale zwykła strata zbędnych kilogramów. Odchudzanie jednak powinno być prowadzone w konsultacji z lekarzem, który zna się na rzeczy. Bowiem narzucane samemu sobie głodówki nie mają sensu, a mogą powodować choroby.

   

  Choroby spowodowane obrzydzeniem własną figurą to znane na całym świecie: anoreksja i bulimia. Obie spowodowane są przez podłoże psychiczne człowieka. Jednak zdrowie jest najważniejsze. Ludzie trenują, aby stracić zbędne kilogramy. Trening aerobowy powinno się przeprowadzać ok. 3-4 razy w tygodniu. W trakcie ćwiczeń należy pić wodę, aby uzupełnić poziom płynów w organizmie. Trening aerobowy przynosi największe efekty, jeżeli przez cały czas jego trwania utrzymujemy poziom szybkości bicia naszego serca na poziomie 60-80 % naszego maksymalnego tętna.

  Dodaj komentarz