Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  pink-fitness-1419880-mW czasach gdy medycyna każdego dnia rozwija się w bardzo szybkim tempie, niewiele osób zwraca już uwagę na profilaktykę zdrowotną. Zarówno pacjentom, jak i lekarzom wydaje się, że skoro medycyna poszła tak bardzo do przodu, to wystarczy już tylko przepisywanie chorym odpowiednich antybiotyków.

  Okazuje się jednak, iż większości chorób można by było zwyczajnie zapobiec, gdyby pamiętało się wcześniej o odpowiedniej profilaktyce. Tym, co współczesna nauka coraz częściej potwierdza jest wpływ stylu naszego życia, diety, a także stanu emocjonalnego na powstawanie wielu często występujących chorób. Niestety w dzisiejszym jakże zabieganym świecie niewielu z nas dba w należyty sposób o własne zdrowie. Jemy niezdrowe potrawy w barach szybkiej obsługi, nie uprawiamy sportu, zamartwiamy się na zapas i nie oszczędzamy sobie używek. Takie wybory powodują jednak, że każdego dnia zapadamy na choroby cywilizacyjne, które niebawem mogą stać się prawdziwą epidemią Zachodu. Nie warto więc czekać, lepiej już dziś zadbać najlepiej jak to możliwe o własne zdrowie.

  Dodaj komentarz