Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Nic nie jest tak ważne w naszym życiu, jak dobre samopoczucie psychiczne i kondycja fizyczna – czyli ogólnie rzecz biorąc, zdrowie. Bez niego nie jesteśmy w stanie pracować, wykonać pewnych czynności, nie czujemy się szczęśliwi – ba! Czasami nawet nie potrafimy myśleć i skupić naszej uwagi, zwłaszcza, jeśli chorobie towarzyszy wysoka gorączka.
  Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i przeciwdziałanie. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, uzupełnianie naszych pokarmów w codzienne dawki witamin są bardzo ważnymi działaniami mającymi na celu zapewnienie codziennej ochrony. W aptece warto zaopatrzyć się w suplementy diety i zainwestować w oparte na naturalnych właściwościach składniki, na przykład takie jak tran – bogaty w aminokwasy Omega 3, olej oreganowy czy herbaty ziołowe.
  Każdą dietę, aktywność ruchową a nawet witaminy warto jest wcześniej skonsultować z lekarzem. On najlepiej doradzi i podpowie nam, w które dostępne na rynku produkty się zaopatrzyć, aby wyszło nam to.. po prostu na zdrowie.

  Comments are closed.