Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  image Zdrowo odżywiać może się każdy z nas. Zdrowe odżywianie może być dla każdego. Zdrowe odżywianie jest ważne dla każdego. Ale jednak mimo wszystko takie zdrowe odżywianie będzie chyba najważniejsze dla sportowców. Dla osób, które codziennie uprawiają jakiś sport. Dla osób, które trenują. Dla osób, które potrzebują dużej dawki składników odżywczych. Zdrowe odżywianie dla sportowca będzie oczywiście wyglądało znacznie inaczej niż zdrowe odżywianie dla normalnego człowieka. Trzeba się z tym liczyć i trzeba mieć tego świadomość. Są znacznie różnice i może się takie coś bardzo od siebie różnić. Wszystko zależy od nas. Każdy będzie potrzebował coś innego. Wiele zależy też od tego jaki rodzaj sportu jest uprawiany. Jeden rodzaj sportu będzie potrzebował więcej, a drugi mniej. Są sporty bardziej i mniej wymagające. Wszystko zależy od tego, czego dany organizm potrzebuje. Łatwo nie jest to sprawdzić. Dlatego takie osoby korzystają z wielu rad specjalistów. Takie osoby wiedzą jak komuś pomóc. I jaką dawkę składników odżywczych zalecić.

  Comments are closed.