Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Wbrew pozorom to, jakie mamy zdrowie i jakim zdrowiem będziemy cieszyć się za jakiś czas, nie zależy wyłącznie od genów czy od przypadku. Jak najbardziej wiele wskórać jesteśmy sami i zdecydowanie możemy być pewni co do tego, że jeżeli tylko bardziej zatroszczymy się o nasze zdrowie, to naprawdę nam się ono odwdzięczy. Co możemy zrobić i na jakie działania możemy się decydować? Bez wątpienia dobrym wyborem byłoby zdecydowanie się na to, żeby przede wszystkim zmienić swój sposób odżywiania. Im bardziej będziemy dbać o to, co będzie otrzymywał nasz organizm, tym lepsza będzie nasza kondycja zdrowotna. Wiadomo jednak, że kiedy nie jesteśmy specjalistami od żywienia, nie jesteśmy w stanie idealnie komponować naszej diety. Właśnie dlatego warto byłoby zdecydować się, żeby robić regularne badania. Dzięki nim będziemy mogli dowiedzieć się, jakie błędy robimy, jakich składników nam brakuje, a jakich dostarczamy zbyt dużo. Bez wątpienia sami zauważymy, jak bardzo poprawił się stan naszego zdrowia.

  Comments are closed.