Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  W trosce o swoje zdrowie wiele osób decyduje się na to, żeby regularnie zapewniać sobie różnego rodzaju specyfiki mające na celu poprawienie stanu naszego zdrowia. Z całą pewnością w wielu przypadkach jest to świetne rozwiązanie i możemy być pewni co do tego, że jak najbardziej środki apteczne czy suplementy diety są w stanie pomóc. Suplementy to jednak coś, co w wielu sytuacjach nie musi być nam potrzebne, co często spożywamy z lenistwa. Kiedy wiemy, że nasza dieta pozostawia wiele do życzenia, to chętnie kupujemy suplementy, by uspokoić swoje wyrzuty sumienia. Możemy być jednak zupełnie pewni co do tego, że jak najbardziej prowadząc zdrowy tryb życia i dbając o zdrowe odżywianie, absolutnie nie będzie nam tego brakowało, absolutnie nie będziemy narzekać na jakiekolwiek niedobory, a zakup suplementów będzie zbędny. W momencie, kiedy zdecydujemy się zdrowo odżywiać, warto wykonać badania i porównać je z tymi, jakie wykonamy po kilku tygodniach. Sami przekonamy się, że jedząc zdrowo, możemy odpowiednio zaspokoić potrzeby naszego organizmu.

  Comments are closed.