Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Uprawiasz okazjonalny, niezobowiązujący seks? Zabezpiecz się! Jeśli tego nie zrobisz, możesz zaryzykować nawet trwałą utratę zdrowia. Nie bez powodu organizowane są kampanie, mające na celu uświadomienie Ci, jak groźnym jest załapanie niebezpiecznego wirusa HIV i jakie są tego konsekwencje.
  Mniej mówi się o tym, że nie tylko wirus HIV może skutecznie wywrócić Twoje życie do góry nogami. Do pozostałych chorób wenerycznych, których należy się wystrzegać jak ognia, należą między innymi kiła i rzeżączka. Obie są chorobami bakteryjnymi podlegającymi niezmiernie trudnemu leczeniu antybiotykami. Ich bakterie potrafią się uodparniać na antybiotyki, więc skuteczne leczenie staje się wielkim znakiem zapytania. Warto tu też wspomnieć o ciężkich do pokonania chorobach jak chlamydiozy, wrzody, czy czerwonce bakteryjnej.
  Nie tylko wirusa HIV możemy załapać przez niezabezpieczony kontakt seksualny. Do pozostałych wirusów należą wirusy opryszczki, żółtaczki. Zarazić możemy się także chorobą grzybami – kandydozą jak i pasożytami – na przykład świerzbem.
  Dlatego też zadbajmy jak najlepiej umiemy o higienę naszego życia i zdrowie.

  Comments are closed.