Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista w szpitalach

   W poradniach rodzinnych, wielu jest pacjentów, którzy ze swoimi dolegliwościami chcą się zgłaszać od razu do specjalistów. Zapominają o tym, że to lekarz pierwszego kontaktu decyduje o tym, czy potrzebna jest wizyta u lekarza innej specjalności. Krakowski internista, średnio raz dziennie spotyka się z prośbą o wystawienie skierowania do innych lekarzy. Po wstępnym badaniu okazuje się jednak, ze obawy pacjenta sa przedwczesne. Internista to przecież specjalista od wszystkich chorób wewnętrznych. Mając problemy z układem pokarmowym, nie musimy od razu odwiedzać gastrologa. Lekarz pierwszego kontaktu, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i dokładnym badaniu zastosuje odpowiednia terapie farmakologiczną. Dopiero, kiedy dolegliwości nie ustąpią i badania morfologiczne będą ku temu wskazaniem zadecyduje o konsultacji z innym lekarzem. Podobnie sytuacja przedstawia się na oddziałach chorób wewnętrznych w szpitalach.

   Internista w Tychach pracuje właśnie na takim oddziale. Trafiają tu pacjenci z objawami różnych chorób. Począwszy od zapalenia płuc, poprzez dolegliwości ze stron układu moczowego, pokarmowego, a skończywszy na objawach cukrzycy. Konsultacje z lekarzami innych specjalności zdarzają się tu dość często. Podczas badań, może się okazać, że przyczyna choroby tkwi zupełnie gdzie indziej. Interniści, sa też lekarzami, którzy najczęściej odbywają dyżury na izbach przyjęć w szpitalach. Po wstępnym badaniu, interniści decydują o zastosowaniu leków, przeprowadzeniu odpowiednich, bardziej szczegółowych badań. Na Izbie Przyjęć zapadają tez decyzje o tym, na jaki oddział powinien być skierowany dany pacjent. Niestety zdarzają się tez sytuacje, kiedy diagnozy okazują się błędne. Takie przypadki można jednak zaobserwować w każdej specjalności lekarskiej. Internistów spotkamy tez często w pogotowiu ratunkowym, gdzie razem z ratownikami jeżdżą do pacjentów. Czasami przypadki sa trudne, ale trzeba pamiętać, że internista to doskonale wykształcony lekarz chorób wewnętrznych.

  Polska jest jednym z krajów borykających się z chorobami cywilizacyjnymi. Coraz większy postęp technologiczny ma spory wpływ na zwiększenie liczby zachorowań na choroby cywilizacyjne. Zanieczyszczanie środowiska naturalnego niesie za sobą negatywne skutki, coraz bardziej odczuwalne dla ludzi. Choroby o których mowa to m. in. otyłość, nadwaga, choroby układu krążenia, nowotwory. Co sprzyja ich rozwojowi?

  Rzeczy do których nie przywiązujemy większej wagi jak siedzący tryb życia, stres, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, stosowanie nieodpowiedniej diety, palenie papierosów czy picie alkoholu. Bardzo duże znaczenie mają profilaktyka i leczenie. Aż połowa sukcesu zależy wyłącznie od nas.

  Zmiana trybu życia, zbilansowanie diety, uprawianie wszelkiego rodzaju sportów może uchronić nas przed wieloma schorzeniami. W niektórych przypadkach medycyna jest bezsilna, gdy potrzebujemy opieki medycznej, lecz sami nie dbamy o wyeliminowanie z życia szkodliwego nam czynnika jakim na przykład jest otyłość.

  Comments are closed.